OEE یک ابزار اندازه گیری و شاخصی جامع از تجهیزات در صنایع مختلف می باشد که امکان مدیریت، نظارت و بهره برداری بهینه از تجهیزات را فراهم می کند.

OEE یکی از شاخص های مدیریت نگهداری و تعمیرات (CMMS) است که برای مدیران سازمان ها قابل اهمیت می باشد . 

نرم افزار OEE Plus برای رسیدن به روش بهینه بهره برداری از تجهیزات در صنایع تولیدی طراحی و تولید گردیده است.شاخص OEEاز سه شاخص مهم و تاثیرگذار زیر حاصل می شود:

Availabilty

Performance

Quality

هدر رفت هریک از این شاخص ها در هدر رفت نهایی تولید محصولات تاثیر مستقیم دارد که با مدیریت این سه شاخص و عوامل موثر بر آن می توان سیاست بهینه بهره برداری از تجهیزات را به دست آورد.

تفاوت نرم افزار OEE Plus با سایر نرم افزارهای OEE این است که این نرم افزار علاوه بر محاسبه شاخص های رایج OEEقادر است تاثیر این شاخص ها بر درامد و هزینه نهایی سازمان را نیز محاسبه نموده و در نهایت راهکار بیشینه نمودن سود یک واحد تولیدی با توجه به شرایط موجود را ارائه نماید.

ویژگی ها 

.OEE Plus با استفاده از نرم افزار APEX تهیه شده است و از بانک اطلاعاتی اوراکل برای ذخیره اطلاعات استفاده می نماید.این ویژگی باعث شده است علاوه بر سرعت بالا در پردازش اطلاعات و نمایش آنها بتوان حجم زیادی از داده ها را ذخیره نمود.

.قابلیت ورود اطلاعات به صورت دستی یا ورود خودکار اطلاعات با اتصال به دستگاههای واسط مانند دستگاه PLC

.به دلیل اینکه نرم افزار OEE Plus به صورت سرور و Client طراحی و تولید گردیده است کاربران احتیاجی به سیستم های پیشرفته ندارند و میتوانند با استفاده از سیستم های مختلف از قبیل تبلت و تلفن همراه نیز از این نرم افزار استفاده کنند.همجنین با استفاده از این قابلیت میتوان از راه دور و با استفاده از اینترنت نیز به نرم افزار متصل شده و گزارشات و نمودارها را در هر لحظه مشاده نمود.

.امکان مدیریت اطلاعات مربوط به شیفت های مختلف ، قابلیت ورود اطلاعات برای خطوط تولید و تجهیزات متعدد در یک نرم افزار

.ایجاد گزارش های تفکیک شده برای هر تجهیز و شیفت کاری در بازه های زمانی دلخواه برای مدیریت کارامدتر، سهولت در ایجاد و شناساندن تجهیز جدید به نرم افزار، قابلیت اصلاح کردن اطلاعات ثبت شده

مزایا

.کاهش هزینه ها

.افزایش بهره وری

.امکان مدیریت مابع انسانی

.مدیریت تجهیزات

.امکان استفاده از راه دور و از طریق اینترنت

.ورود اطلاعات سریع و آسان

.امکان ایجاد دسترسی های متفاوت

.ایجاد گزارشات مورد نیاز کاربر

.سرعت بالا در نمایش خروجی ها و گزارشات

.ارائه راهکارهای بهینه برایکاهش هزینه 

 

 

downlod