از ویژگیهای بارز این سیستم ثبت اطلاعات در سیستم ثبت داده های آن می باشد. با استفاده از این سیستم می توان به صورت روزانه تمامی خطاهایی که در سیستم رخ داده است را مشاهده نمود و بر اساس دستورالعمل تعمیراتی اقدام به تعمیر آن نمود. همچنین از مزیت های این سیستم می توان به این نکته اشاره نمود که در زمان رخ دادن خرابی، می توان با خرابی های ثبت شده از سیستم، محل دقیق خرابی را تشخیص دهد و اقدام به تعمیر نماید که این باعث کم شدن زمان تعمیر و افزایش آماده بکاری تجهیزات دوار می گردد.

دربررسی مزایای اقتصادی روش پایش وضعیت آنلاین باید هزینه قطعات وتجهیزاتی که ازآسیب دیدگی آنها جلوگیری شده ، هزینه پرسنل جهت تعمیرات و هزینه قطعات انبارشده مدنظرقرارگیرد.

بانصب سیستم عیب یابی آنلاین ارتعاشات هزینه های رفت وآمد کارشناسان به سایت حذف شده وآنها می توانند رفتار ارتعاشی واحدها را ازهرکامپیوتری که به اینترنت و شبکه متصل باشد، بررسی کنند ویاحتی درصورت نیاز به مشاوره باکارشناسان خارجی، آنها نیز می توانند ازطریق اینترنت رفتار ارتعاشی واحدهای نیروگاهی رامشاهده کرده ونظرات خود را بیان نمایند. 

 پایش وضعیت یا نت پیشگویانه یکی از مهمترین  زیر شاخه های مدیریت نگهداری و تعمیرات (CMMS) می باشد.

 دستگاه پایش وضعیت آنلاین DASBOX

DASBOX  که توسط تیم GS&S بطور کاملا توسعه یافته،متکی بر تجربه خدماتی  طولانی مدت است و سرور کامپیوتری می­باشد که کار آن جمع آوری داده های تشخیص عیب از منابع مختلف به منظور ثبت و تجزیه و تحلیل اطلاعات محلی و  از راه دور است.این سیستم به منظور بهبود کنترل و پایش واحد صنعتی در طول اجرای وظایف حیاتی ایجاد شده است. مانند فعالیت­های اضطراری یا برنامه ریزی شده و برنامه ریزی نشده با استفاده از برنامه های کاربردی آخرین فن آوری های موجود.سیستم DASBOX قادر به اخذ، ذخیره، نمایش و انتقال تمام اطلاعات مورد نیاز به طور خودکار جهت پایش دارایی­های تولیدی  واحد صنعتی در زمان واقعی، در محل و یا از راه دور، می­باشد.

این سیستم قادر به پایش 24 ساعته در روز  یا در طول دوره تعریف شده توسط مشتری، می باشد تا با موفقیت تمام برنامه­های راه اندازی و توقف ماشین آلات انجام شود.در واسط داشبورد امکان پایش داده­های زمان واقعی اخذ شده، با نمودارهای میله ای وجود دارد. این صفحه ،یک دید کلی از تست در حال انجام، ارائه می کند.

واسط پیکربندی امکان شروع/ قطع کردن بهره­برداری را می­دهد. واسط ارتعاشات امکان نظارت مفصل رفتاری ارتعاشی را فراهم می­آورد.

واسط P & ID امکان بارگیری و ردیابی اقلام مشخص را به  P & ID می­دهد. در این صورت همواره امکان نیل به یک دید کلی از اقلام تحت تأثیر  (تجهیزات اندازه گیری، خطوط فرایند و غیره) وجود دارد.

 

 

1 برای آشنایی بیشتر با مبحث پایش وضعیت کلیک نمایید.

 

 

aa